лице

Пронајдени се 44 резултати на тема „лице“
Занимливости

Речиси сите ја прават оваа ГРЕШКА: Масажата на лицето ја подмладува и опушта кожата, под услов ТОЧНО да се изведе

Ако не сте сигурни како да ја изведете, оставете го тоа на професионалците Иако можеби мислите дека тоа навистина не е потребно и...
Занимливости

Миењето на лицето со солена вода е во тренд, но дали е тоа добра идеја? Еве што велат дерматолозите

Кога ќе помислите на солена вода, вашата прва асоцијација е веројатно лежењето на плажа и веселењето во морето. Но, благодарение на социјалната...
Живот и стил

Дами, кога ќе дознаете колку е корисна оваа маска против врчки, никогаш нема да платите скап третман

Лененото семе во оваа маска придонесува лековити својства на вашето поткожно ткиво, ги подмладува масните клетки и ви го враќа младешкиот...
Занимливости

ПОДМЛАТЕ ГО ЛИЦЕТО И ТЕЛОТО Познатиот старински мелем за миг ги брише брчките и пегите

Ќе ја направи вашата кожа поздрава и поубава и ќе го подмлади вашето тело Состојки: 4 лимони 10 лажици мед 3 чешниња лук 200 гр ленено масло. Подготовка: Исчистете...
Живот и стил

3 најчести грешки кои повеќето луѓе ги прават при миењето на лицето: Ја влошуваат состојбата на кожата, создаваат акни и брчки

Се чини дека миењето на лицето е најлесниот чекор во вашата дневна рутина, но има детали на кои можеби нема да обрнете внимание Иако...
Познати

Ким Кардашијан пред сите операции: Тврди дека лицето никогаш не го корегирала, но овие фотографии го покажуваат спротивното (ФОТО)

Најпознатата ријалити sвезда на светот, Ким Кардашијан, никогаш не зборувала за естетските корекции што ги правела во текот на сите...
Живот и стил

4 намирници кои влијаат негативно на здравјето на кожата: Промените во лицето се резултат на неправилна исхрана

Како што правилото е дека очите се огледало на душата, така и кожата е огледало на здравјето. Кога станува збор за нејзиниот изглед, најчесто...