леукемија

Пронајдени се 11 резултати на тема „леукемија“
Фудбал

Сопругата на Синиша Михајловиќ објави прва фотографија од болницата откако му се врати пеколната болест: Ти си лав со меко срце (ФОТО)

Аријана Михајловиќ, сопругата на тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ објави емотивна порака од болничката соба каде што српскиот...
Фудбал

Фотографијата каде сопругата и бебето му ја држат раката ја откри големата трагедија – познатиот голман не ја победи борбата со леукемијата!

Белгискиот голман Мигел ван Дам, ја загуби битката со леукемијата на 28-годишна возраст. Ван Дам беше член на тимот на Серкл Бриж, и после...
Фудбал

Медиумите пишуваат детали за Синиша Михајловиќ: Долго знаел дека болеста се врати, имал операција која ја криел од сите

Тренерот на Болоња, Синиша Михајловиќ соопшти дека повторно се бори со леукемијата, а „Газета“ открива детали мешу кои дека тој веќе...
Фудбал

ВИДЕО: Синиша Михајловиќ се обрати по хемотерапијата, ги откри сите детали за лекувањето, па испрати силна порака

Легендарниот српски тренер, Синиша Михајловиќ, кој ја води Болоња, одржа прес-конференција првпат откако пред медиумите соопшти дека...
Познати

Ќе ви надојдат солзи кога ќе прочитате што и порача Синиша Михајловиќ кој боледува од леукемија на својата ќерка од болница (ФОТО)

Веста дека познатиот тренер Синиша Михајловиќ боледува од леукемија го потресе светот минатата недела. Поддршката за него стигнува...