летни олимписки игри

Пронајдени се 17 резултати на тема „летни олимписки игри“
Останати спортови

Начинот на кој победи холандската атлетичарка на ЛОИ во Токио ќе се памети вечно – публиката не им веруваше на сопствените очи (ВИДЕО)

Сифан Хасан освои златен медал за 5.000 метри на Олимписките игри во Токио, но тоа што го направи на трката на 1.500 метри е веројатно досега...
Останати спортови

Организаторите на Олимписките игри предупредуваат: Креветите нема да издржат групен секс и не се практични за повеќе од двајца (ФОТО)

Летово во Токои ќе се одржат ЛОИ, а како и пред секои  игри, интересно е да се ѕирне како ќе изгледаат собите во олимпиското село. На прв...