лепа лукиќ

Пронајдени се 6 резултати на тема „лепа лукиќ“
Познати

Поранешниот сопруг се закануваше дека ќе ме убие мене и себеси – потресна исповед на пејачката: „Ме фати за врат и ме турна“

Пејачката Лепа Лукиќ во шокантно признание откри дека сè уште го носи презимето на нејзиниот прв сопруг кој ја прогонувал по разводот. Таа...
Познати

Подгответе ми марамчиња за плачење: Србија во тага, легендарната фолк пејачка не може да се освести по смртта на пејачот (ФОТО)

Српската јавност и естрада денеска е во тага откако дознаа дека нивниот пејач на народни песни Добривоје Топаловиќ починал. Тој починал...
Познати

Ќе останете во неверување кога ќе дознаете колкава пензија зема Лепа Луќиќ- примањата на кралицата на фолкот се над сите стандарди

Легендарната пејачка Лепа Лукиќ секој месец прима пензија од околу 180 илјади српски динари, пишуваат српските медиуми. Кралицата на...
Познати

Братот на Лепа Лукиќ со шамари и се заканувал да пее, а еве што му направила од првите заработени пари на својот татко кој загинал

Кралицата на народната музика Лепа Лукиќ си ја отвори душата во една емисија во соседна Србија каде раскажа спомени од својата 50 годишна...