ленче нелоска

Пронајдени се 13 резултати на тема „ленче нелоска“
Скопје

Нелоска: Во нашата програма имаме преку 200 проекти и 17 приоритетни проекти со кои што ќе се смени ликот и изгледот на Ѓорче Петров

Ѓорче Петров е порта на Скопје, порта на македонската метропола, од вас ја бараме поддршката за оваа метропола ја направиме достоинствена...
Скопје

Нелоска: Еден од најголемите проекти во општината ќе биде „Ѓорче Петров без кал“, нема да остане ниту една улица неасфалтирана

Чест ми е што сум на носител на кандидатската листа за советници во Ѓорче Петров и дел од тимот на Александар Стојкоски кој ќе ја реализира...
Скопје

Нелоска: Во Ѓорче Петров ништо не е направено, а ветувањата на Наумоски останаа само на хартија – ама се даваат пари за заевиот Глобал

Додека општината тоне во долгови – над еден милион евра создаден долг во последните две години и секојдневно се земаат кредити, бројни...
Вести

Коментар на денот- Нелоска: Власта не знае да менаџира и прогласува полициски час кој е целосно непотребен и нема да смени ништо

Пандемијата е повторно пред ескалација, имаме галопирачко ниво на заразени. Власта една година по ред прави систематски пропусти, и...
Вести

Матичните лекари и стоматолозите добија најлоши предлог договори од ФЗОМ, а со високите казни власта го доведува во прашање и нивното опстојување

  Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Ленче Нелоска Почитувани, Здравствениот систем во Македонија е во колапс. СДСМ...
Вести

Нелоска: Наместо пред институциите да одговара за физичко насилство, менаџерот на Детска клиника Козле пред институциите брани магистерски труд

По скандалот што вчера излезе во јавноста за претепаната медицинска  сестра од страна на менаџерот во „Козле“, започна по социјални...
Вести

Нелоска: Владата крати финансиски средства таму каде што е најкритично, таму каде се најпотребни – во здравството

Владата очигледно, воопшто не се грижи за граѓаните и за нивното здравје, а не се грижи ниту пак за докторите, медицинските сестри, здравствените...