лекари

Пронајдени се 78 резултати на тема „лекари“
Вести

ОБВИНЕТИТЕ НЕ ДОШЛЕ: Одложено рочиштето против тројцата лекари кои се обвинети за несовесно лекување и вадење органи на Јилдиз Веапоска

Одложено првото рочиште од судскиот процес против тројцата лекари, кои се товарат за несовесно лекување и вадење органи на родилката...
Општини

„Со која цел и кој му дозволил на Коциќ во работно време да го посети одделот за инфективни болести при Општата болница Велес“

Крајно неодговорно и надвор од сите норми беше денешната посета на кандидатот за градоначалник на Општина Велес Ненад Коциќ. За оваа...
Живот и стил

Лекарите предупредуваат: Доколку имате ваков притисок веднаш реагирајте, во оваа фаза може да се лекувате без лекови!

Кардиологот Матс Халдин од Шведска посочи сериозни болести и состојби што се јавуваат како последица на хипертензија, меѓу кои се мозочен...