лекар

Пронајдени се 20 резултати на тема „лекар“
Живот и стил

Три месеци ги игнорирав овие симптоми затоа што тоа на сите им се случува: Тек на лекар ја дознав ужасната вистина (ФОТО)

31 годишната Шери Хагер секојдневно минувала низ здравствени тегоби кои помалку или повеќе ги мачат поголемиот број од луѓето. Честа...
Хроника

Ја фатил лекарката за врат и се обидел да ја задави: Роднина на пациент нападнал дежурен лекар во кочанската болница

Дежурна лекарка во Општа болница – Кочани синоќа била нападната на работното место од страна на роднина на пациентка која била хоспитализирана...