леб

Пронајдени се 106 резултати на тема „леб“
Вести

„Владата на Ковачевски додека се прикажува за лажен спасител на цената на лебот, за министрите набавува леб од 80 ден“

Лицемерието на Ковачевски кон граѓаните е класичен пример за целокупното негово владеење. Донесе мерка која ни самите во владата не...
Вести

Ковачевски: Компаниите кои нема да ја почитуваат новата одлука на Владата ќе бидат казнети, не може да се заработува на грбот на граѓаните

Врз основа на работата на инспекциските служби и на Државниот пазарен инспекторат и на Управата за јавни приходи, кои сите се на...
Вести

Владата донесе одлука: Обврска за регистрираните производители на леб да го произведуваат и ставаат во промет белиот и полубелиот леб

Владата, на синоќешната седница, донесе Одлука за определување обврска на трговците да прибавуваат и продаваат определени видови...
Вести

„Ковачевски ги остави граѓаните без леб треба да си ја собере својата екипа и да заминат, само така може да сопрат криминалните политики“

Власта предводена од СДС и ДУИ се заборави од местење тендери и терање на криминални зделки, а народот го остави на страна и без леб,...
Вести

Димитриеска Кочоска: Ако владата ги прифатеше мерките на ВМРО-ДПМНЕ пред една година, денеска немаше граѓаните да се оставени без леб

Не сме ние против ниските цени на лебот, вели Гордана Димитриеска Кочоска, потпретседателка на ВМРО-ДПМНЕ во централниот дневник...
Вести

Занаетчиска комора Скопје: Субвенционираната цена на струјата не е доволна за да ги намали цените на пекарските производи

Субвенционираната цена на струјата не е доволна за да ги намали цените на пекарските производи, а формирањето на цената на лебот...