леб

Пронајдени се 26 резултати на тема „леб“
Храна и пијалаци

Хит рецепт на интернет: Корејски леб полнет со сирење или кашкавал кој трае со денови и има вкус за паметење

Во последно време на интернет нема попопуларен рецепт од ова меко печиво чие топено сирење или кашкавал се развлекува – едноставно...
Храна и пијалаци

Вкусен домашен леб кој ќе им успее и на најнеискусните домаќинки: Готов е за 5 минути, ќе ужива цело семејство (ВИДЕО)

Ако ви се допаѓа мирисот и вкусот на домашен леб, ова е вистинскиот рецепт за вас и верувајте ни, цело семејство вкусно ќе се најаде. Овој...
Храна и пијалаци

Нема да му одолеете на ова слатко задоволство: Направете си чоколаден леб каков што досега немате пробано

Ваков десерт сигурно не сте пробале досега. Направете го уште утре. Потребни состојки: 180 г путер, омекнат на собна температура 180 г шеќер 3...
Вести

Вработените во „Жито Прилеп“ пред велигденските празници го запреа производството на леб, не зеле плата два месеци

Околу 100 вработени во „Жито Прилеп“ од денеска штрајкуваат и го запреа производството на основниот прехранбен продукт зашто немаат...
Вести

ПОСКАПУВА ЛЕБОТ: Оваа криза ќе предизвика нова црна спирала на покачувања, а крајната цена ќе ја платат граѓаните

До 20 проценти поскапува лебот во Република Македонија. По сите проблеми во сите гранки на земјоделството, на ред дојдоа и проблемите...