ласкарци

Пронајдени се 55 резултати на тема „ласкарци“
Вести

Судење за несреќата кај Ласкарци- на следното рочиште ќе сведочат роднини на загинатите и преживеани патници

Со искази на адвокатите на оштетените семејства денеска продолжи судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци. Пред судот, бранителите...
Вести

Обвинителството бара продолжување на притворите за сопственикот, раководителот и возачот на автобусот на „Дурмо Турс“

Скопското обвинителство бара продолжување на притворите, односно куќните притвори за сообраќајната несреќа кај Ласкарци, што се случи...