лага

Пронајдени се 16 резултати на тема „лага“
Живот и стил

Лажеше на Фејсбук дека плаќал заразени од корона да лижат предмети во продавници, па заврши во затвор

Еден човек од Тексас беше осуден на повеќе од една година затвор за ширење лажни информации поврзани со Ковид-19 на социјалните мрежи. „Кристофер...
Македонија

Владата излажа минатата недела, „портпаролот“ Заев ги издаде: Не 700 милиони, сакале да се задолжат 1.2 милијарди евра

  Минатата недела, Курир испрати прашање до Владата на РМ, со прашање дали се точни информаците дека Владата планира да се задолжи...
Вести

Комисија за спорт на ВМРО – ДПМНЕ: Скандалозна лага на Дарко Каевски преку која во џеб ставил 1.641 евро од државната каса за 12 дена!

Имено, на директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, во јануари 2018 година, му биле исплатени трошоци за 12 дена престој...
Вести

Разобличена уште една лага на СДСМ: Бројките кои ги објави ДЗС покажуваат дека Заев лажел за бројот на гласачите и иселените од Македонија

Откако Зоран Заев и СДСМ ја преземаа власта во Република Македонија, од ден во ден се повеќе и повеќе се разобличуваат лагите кои лидерот...