ла верита

Пронајдени се 24 резултати на тема „ла верита“
Вести

Милошоски: Писмата кои ги објави „Ла Верита“ ја докажуваат нетранспарентноста на министерот за здравство и на Владата

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ денес одговараше на новинарско прашање, во кое од него беше побаран коментар за писмата што ги објавуваат...
Вести

Објавени писмата на Филипче: Строго се фаворизирала фантом фирмата „Старби“ во Хонг Конг која нема фармацевско порфолио

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска ги објави писмата на министерот за здравство Венко Филипче. Писмата на Филишче до Пекинг, оделе...
Вести

„Ла Верита“ ги објави писмата на Филипче: Ја ослободил „Синофарм“ од одговорност при евентуални последици од вакцината

Италијанскиот весник „Ла Верита“ денеска продолжува да објавува детали во врска со набавката која Македонија се обиде да ја направи...
Вести

Нема вакцини затоа што Филипче протежирал фантом фирма од Хонг Конг – која е фирмата поради која владата на Заев била одбиена од Кина?

Официјален Пекинг авансот за кој што беше уплатен од страна на македонските власти го вратил бидејќи набавката не вакцините требало...
Вести

„Ла Верита“ открива нов скандал за владата: Кина го одбила Заев за вакцини бидејќи одел преку посредник фантом фирма со седиште во Хонг Конг

Италијанскиот весник „Ла Верита“ открива нов скандал со вакцините на Зоран Заев и Венко Филипче. Овој пат во нов текст насловен “Битка...
Вести

„Ла Верита“ со нови моменти во подзаборавената афера за фалсификувани лични карти: Захир Бекири Чауш и Зоран Заев биле партнери во криминалот!

Најновите документи за изборниот поткуп и измами кои ги објави италијанскиот весник Ла Верита, а се однесуваат на изборите во 2014 година...
Вести

ПРИРАЧНИК НА КРИМИНАЛИТЕ НА ЗАЕВ: „Ла Верита“ во првиот дел донесува бркање од работа, невидена тортура, како Заеви „победуваа“ во Струмица (ФОТО)

„Осомничените Зоран Заев, роден на 08.10.1974 година во Струмица со место на живеење на ул. „Младинска“ бр… Струмица, Вице Заев роден...
Вести

„ЛА ВЕРИТА“ 2 ДЕЛ: ВИЦЕ ЗАЕВ НАРЕДУВАЛ „ДОЈДИ ВО ШТАБ ЌЕ ТИ ДАДАМ ПАРИ ДА ГЛАСАШ НА ИЗБОРИТЕ“ – Илјадници евра фрлени за поткуп на гласачи во Струмица

Од она што го видовме на „Ла Верита“ во изборните манипулации не бил вклучен само братот на екс премиерот, туку и Зоран Заев лично, па...
Вести

Мицкоски за продолженијата на „Ла Верита“: Тоа е доказ дека политичарите од транзицијата функционираат со поткуп, закани и уцени

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на Прилеп. Таму одговори на новинарско прашање: „Има нови продолженија...
Вести

„ЛА ВЕРИТА“ СО ТРЕТ ДЕЛ: Командантот на УЧК Баци од американската црна листа преку Чаушот им донел 5.000 гласови на Заев и СДСМ

Документите што се однесуваат на снимените разговори помеѓу лидерот на СДСМ Зоран Заев и неговите соработници, поднесени во овинителството...
Вести

„Ла верита“: Премиерот Конте клекна пред Заев, Италија ќе ја поддржи Македонија, но само во пакет со Албанија

Премиерот Џузепе Конте вчера во „Палацо Киџи“ го прими македонскиот премиер Зоран Заев, кој беше дојден формално да бара помош од Италија...