курто дудуш

Пронајдени се 38 резултати на тема „курто дудуш“
Вести

Куќа од 4 милиони денари, земјиште од 32 илјади евра и „БМВ“ – имотот кој го пријавил Курто Дудуш кога станал градоначалник

МВР ќе го истражува случајот со снимката во која наводно се слуша како градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш тепа човек. еМагазин...
Вести

Градоначалникот на Шуто Оризари наместо да ги заштити жителите по вчерашниот инцидент- ги навредува со погрдни зборови (ФОТО)

Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш не презеде никакви мерки како директно одговорен за зајакнување на безбедноста во општината...
Скопје

СКАНДАЛ: Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш одржува партиски активности во државна канцеларија во која има и деца (ФОТО)

Скандалите поврзани со владејачката гарнитура предводена од СДСМ никако да стивнат. Вчера градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш...
Скопје

Граѓани на Шуто Оризари со реакции по најавата за Ромскиот Бал: Дудуш си организира балови со народни пари, а општината нема елементарни услови за живот

По најавата за Ромскиот Бал во организација на општина Шуто Оризари, граѓани на оваа општина со бурни реакции. Велат, додека градоначалникот...