куркума

Пронајдени се 22 резултати на тема „куркума“
Храна и пијалаци

Еве како правилно се подготвува чај од куркума: Пијалак кој помага да останете здрави и витки, прави детоксикација и го зајакнува имунитетот

Ако сакате да пробате чај од куркума, направете го на овој начин. Овој чај се состои од само пет состојки, куркума, ѓумбир, цимет, кардамон...