курир

Пронајдени се 15 резултати на тема „курир“
Вести

По објавата на КУРИР: Тагата стана среќа во приказната на мајката-херој Весна и нејзиниот син Кристијан – семејството добива социјален стан

Кристијан има 16 години. Прекрасно момче со добри манири и искрена насмевка. Желен е секој ден да биде поуспешен во своите обврски. Има...
Вести

КУРИР обиколка во комплексот клиники „Мајка Тереза“- ѓубре и хаос на сите страни, ова е доказ за неспособноста на Филипче и надлежните

Редакцијата на КУРИР денеска беше во обиколка на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје каде затекна вистински хаос. Имено сликата...
Скопје

Шилегов и ЈСП во хајка против КУРИР: Искршен автобус ги разоткри нивните лаги -за едни сликата стара 8 месеци, за друг 5 години

Нашите читатели веќе се запознаени со лагата која ЈСП им ја пласираше откако КУРИР се залагаше за нивната безбедност. Претпријатието...
Познати

Ексклузивно интервју за КУРИР со најголемата балканска ѕвезда: Чолиќ открива што е тоа кое постојано го враќа во Македонија (ВИДЕО)

Најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ повторно ќе настапи пред својата омилена публика, македонската. На 15-ти јуни, на градскиот...
Вести

„Чедата живи да ви ги запалат, вие сте мртви копилиња“: Грозоморни закани до новинарите од КУРИР, БАРАМЕ ИТНА РЕАКЦИЈА ОД НАДЛЕЖНИТЕ!

Редакцијата на КУРИР повторно е мета на грозоморни закани.  Досега ниту еден ваков случај не е разрешен иако за тоа имавме поднесено...
Музика Познати

Саша Ковачевиќ во интервју за КУРИР: Од Македонија имам само попатни девојки, а еве кое „забрането“ македонско јадење му е омилено

Најнапред Добро дојдовте во Македонија, по не знам кој пат, како се чувствувате тука? -Добро ве најдов, феноменално, навистина од вчера...