кум

Пронајдени се 13 резултати на тема „кум“
Познати

Ова е кумот на Лепа Брена и Боба – има 35 деца и е најбогат спортист на сите времиња, Роналдо не му е ниту до колена! (ФОТО)

Малкумина се оние кои знаат дека покрај Лепа Брена пред матичарот стоел и поранешниот тенисер и милијардер, Романецот, Јон Цирјак. Цирјак...
Занимливости

Ќе се согласите дека ова е најлудата свадба: Кумот пристигна на венчавката, па тогаш дозна неверојанта работа (ВИДЕО)

Пол Шопрони (40) со години бара од својата девојка Алеаша Пилава (36) од Велс да се омажи за него, но таа никогаш официјално не му кажала...
Познати

Лекарите од болницата во Германија со лоши вести за кумот на Шабан Шаулиќ кој беше во автомобилот на смртта (ФОТО)

Кумот на трагично загинатиот пејач Шабан Шаулиќ кој исто така беше во автомобилот на смртта, е итно опериран во Германија. Слободан...
Познати

Шабан цело време гледаше на часовникот, како несреќата да го влечеше: Преживеаниот сопатник со морничави детали за трагедијата

Вчера рано утрото на автопатот А2 во Германија загина кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, а спасувачките екипи од смачканиот „сеат“...
Познати

Семејна трагедија ја остави во шок пејачката: Гоца Тржан неутешна за убиството, тој ни на мравка не би згазнал (ФОТО)

Шеесет и шест годишниот Митар Вуковиќ од Нови Сад го убил 28-годишниот Марио Тртиќ од Ѓурѓева, венчан кум на српската пејачка Гоца Тржан...