кучиња

Пронајдени се 62 резултати на тема „кучиња“
Живот и стил

Ветеринари предупредуваат: Kучињата и мачките не треба да се дезинфицираат со алкохол- еве што да направите

Француското здружение на ветеринари денеска предупреди дека домашните миленици, особено кучињата и мачките не треба да се дезинфицираат...
Вести

Приведено лицето кое со секира раскасапи кучиња во Аеродром, познат идентитетот на малолетниот убиец

Вечерва бил приведен убиецот на Гоца и Макс, двете кучиња од населбата Аеродром кои беа крвнички убиени со секира во септември годинава. Станува...
Живот и стил

Мачките и кучињата се природни емпати: Тие ја впиваат негативната енергија и го штитат сопственикот од болести и депресија

Врската помеѓу нас и начите домашни миленичиња може да биде многу моќна и интензивна. Иако не можеме со нив директно да комуницираме...