кубанци

Пронајдени се 6 резултати на тема „кубанци“
Хроника

Тројца Кубанци уапсени на Меџитлија- сакале незаконски да ја преминат границата помеѓу Македонија и Грција

На 18.12.2019 во 10.30 часот кај место викано „Макминерал“, битолско, полициски службеници од Полициска станица Меџитлија ги лишиле од слобода...