крстовден

Пронајдени се 15 резултати на тема „крстовден“
Вести

Следната недела е тежок празник и пост: Направете го ова за здравје и лек против уроци преку целата година

Следната недела на 27 септември е голем празник Воздвижение на Чесниот крст (Крстовден), Празник на Чесниот Господов крст Именден празнуваат:...