кризен штаб

Пронајдени се 8 резултати на тема „кризен штаб“
Општини

Овој македонски град го вклучи алармот, утре заседава и кризниот штаб- еве колку заболени се регистрирани само денеска!

Во Прилеп енормно расте бројот на заболени од корона вирус. Само во последните 24 часа се евидентирани 15 нови случаи. Поради зголемениот...
Регион

Кризен штаб: Во Србија задолжително носење маски во градски и меѓуградски превоз, препорака за затворен простор

Од денеска во Србија задолжителна е употребата на заштитни маски во превозот на патници, објави Владата на Србија по седницата на Кризниот...
Вести

Уште еден член од тимот на кумановскиот градоначалник е негативен: Дали некој намерно ги елиминира членовите на кризниот штаб на чело со Димитриевски?

Уште еден член на Општинскиот штаб за заштита и спасување во Куманово е негативен на Ковид19. Дали се работи за случајна грешка или намерна...