криза

Пронајдени се 32 резултати на тема „криза“
Вести

Божиновски: Во период на ваква криза потребно е стабилно мнозинство кое го нема кај нас и власта има сериозни проблеми

Дали ова е обид за дефокус или ќе има реални процеси како оној за Драги Рашковски, висок владин функционер, ќе треба да помине време за...
Вести

Фото и видео дејностите се здружија во Комора: Нашите членови се колатерална штета на забраните, од Владата бараме помош

Претставниците на фотографската и видео дејноста во земјава формираа Комора. Здружени, апелираат дека и тие се погодени од пандемијата,...
Вести

Економска рецесија не покажува дека добро сме се справувале со кризата, Македонија во првите 5 земји во Европа со пад на економијата (ФОТО)

По денешната статистика за драматичниот пад на БДП во вториот квартал од 2020 година од цели -12.7 %, иако од владата велат дека било очекувано,...