Кристијано Роналдо

Пронајдени се 556 резултати на тема „Кристијано Роналдо“
Фудбал

Со еден потег им причини пад на акциите и загуба од 4 милијарди долари: Во минатото Роналдо снимал реклами за кока-кола! (ВИДЕО)

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Кристијано Роналдо вчерата на прес-конференцијата пред мечот меѓу Унгарија и Португалија направи...