кристијан тимоние

Пронајдени се 28 резултати на тема „кристијан тимоние“
Вести

Мицкоски оствари средба со францускиот амбасадор Тимоние: Загрижувачки е застојот во економијата и реформските процеси

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес придружуван од Генералниот секретар, Игор Јанушев и членот на Извршниот Комитет,...
Вести

Францускиот амбасадор Тимоние: Притворањето пратеници без одземање на имунитетот е грешка, во Франција не можам ни да замислам такво нешто, тоа и таму би предизвикало најсилни реакции

Со дипломатскиот речник на францускиот амбасадор Кристијан Тимоние стигнаа првите подиректни критики за Владата на СДСМ и за судско...