кристијан тимоние

Пронајдени се 28 резултати на тема „кристијан тимоние“
Вести

Германскиот амбасадор Герберих: Освен плата и поголем животен стандард на луѓето во Македонија им недостига и правна сигурност

Германија и Франција пред 57 години го потпишаа Елисејскиот Договор со кој што се помирија двете земји и почнаа заеднички да ја градат...
Вести

Го искара ли Тимоние Заев да не ја кочи техничката Влада и што бараше владиниот советник Маричиќ на партиска средба?

Францускиот амбасадор Кристијан Тимоние оствари средба со поранешниот премиер Зоран Заев. За средбата информираше преку социјалната...
Вести

Француската амбасада ги демантира шпекулациите за средбата на Тимоние со Силјановска, истата вечер се сретнал и со Пендаровски

Откако француската амбасада ги демантираше шпекулациите за средбата на амбасадорот на Франција во Македонија Кристијан Тимоние со...
Вести

Средба Мицкоски-Тимоние: Итно е потребно департизација на администрацијата, деполитизација на судството и економски раст

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски, заедно со членот на Извршниот Комитет Игор Николов оствари средба со францускиот...