кристал палас

Пронајдени се 4 резултати на тема „кристал палас“
Фудбал

Фудбалерите треба да се огледаат на него: Откако потпиша договор одлучи 60.000 евра месечно да донира во добротворни цели (ВИДЕО)

Фудбалерот на Кристал Палас, Вилфред Заха наскоро ќе потпише нов договор, со кој ќе заработува неверојатни 150 илјади евра месечно. Овој...
Занимливости

Романтика во Премиер лигата: Ја запроси чирлидерката пред целиот стадион, нејзиниот одговор ги воодушеви сите (ВИДЕО)

Иако неговиот Кристал Палас оствари важна победа четири кола пред крајот на Премиер лига, навивачите на стадионот Селхарст Парк, како...