криптовалути

Пронајдени се 16 резултати на тема „криптовалути“
Вести

Митева: Преку регулација на криптовалутите ВМРО-ДПМНЕ обезбедува повеќе од половина милијардa евра во македонскиот Буџет

Време е да зборуваме за сериозни политики, за иднината и за она кон што целиме. Целиме кон намалување на криминалот и корупцијата, а за...
Вести

Крипто-валутите сега вредат два билиони долари: Не само биткоин, туку и оваа монета заслужува заслуга за тоа

Вредноста на пазарот на криптовалути сега е две билиони долари, а на тоа директно влијаеше растот на цената на етереумот, втората најпопуларна...