криминалци

Пронајдени се 13 резултати на тема „криминалци“
Хроника

Приведени 11 криминалци во меѓународна истрага во која учествуваше и Секторот за компјутерски криминал и форензика при МВР

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Бирото за јавна безбедност, во соработка со Европол и Еуроџаст учествуваше...
Вести

Стоилковски: Македонија со Заев е земја која дава закрила на мафијата, помага тероризам и во која царува нарко бизнисот

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која...
Вести

Хибридниот режим се циментира, Заев ги заштити криминалците како бели мечки, додека политичкиот прогон продолжува со нови монтирања

Хибридниот режим наместо да се размонтира, Заев го циментира. Петта година како е власт во државата нема крупен криминалец кој е во затвор....
Вести

Јанушев: Господине Жерновски, СДСМ е единствената партија со двајца докажани криминалци – Зоран Заев и Владо Бучковски

Во вечерашното издание на дебатната емисија “24 анализа” гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата “За обнова...