крема

Пронајдени се 7 резултати на тема „крема“
Живот и стил

НАПРАВЕТЕ СИ САМИ КРЕМА ЗА САМОПОТЕМНУВАЊЕ: Поздрава и поевтина алтернатива за постигнување на егзотичен летен тен

Несомнено е дека лажниот тен е попожелен од лежењето на сонце или во солариум, каде што постои ризик од оштетување на кожата. Во тој случај,...
Занимливости

ДАЛИ ЗНАЕТЕ ШТО ЗНАЧАТ БРОЈКИТЕ НА КРЕМИТЕ ЗА СОНЧАЊЕ? Сите мислат дека заштитен фактор 50 е најјак, дерматолог ја открива вистината!

Пред да започнете со сончање, важно е да го купите вистинскиот крем за сончање и да го користите правилно. Кога купувате крема за сончање,...