кражби

Пронајдени се 55 резултати на тема „кражби“
Хроника

Влегол во градинка во скопски Чаир и крадел разни предмети – приведен 40. годишник, признал и други кривични дела

На 11.11.2021 во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од слобода Д.К.(40) од Скопје, поради сомнение дека претходно...