кражба

Пронајдени се 210 резултати на тема „кражба“
Хроника

Обвинение за тешка кражба против двајца државјани на Албанија- од „пасат“ во гаража во познат скопски трговски украле 11 илјади евра

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение за тешка кражба против двајца државјани на Албанија. Обвинетите како соизвршители,...
Вести

Филмски обид за кражба на автопат: Сакале од блиндирано возило да земат милиони евра, но возачот ја пробил блокадата

Група крадци на автопатот кај Милано поставиле ноќна заседа за блиндирано возило што превезувало неколку милиони евра, но возачот успеал...