кратово

Пронајдени се 23 резултати на тема „кратово“
Вести

Мицкоски: Ни претстои енергетска криза затоа што наместо да работат за РЕК, тие гледаа кој да го добие тендерот, струмички фирми или Стентон

Ова се локални избори со суштинска важност за правецот по кој ќе се движи државата. Ова се избори каде со вашиот избор праќате порака...
Општини

Николовски: Со подобрување на условите на живеење граѓаните ќе останат во Кратово, ќе се прекине егзодусот на кратовската младост

„Мојата кандидатура за градоначалник на Кратово доверена од ВМРО-ДПМНЕ и Социјалистичката партија на Македонија ја доживувам како...
Вести

СПАСОВСКИ СЕ ПОБИ СЕБЕСИ: Ветуваше дека полициските службеници нема да бидат дел од партиски активности, а сега негов началник е дел од политички настан

16 дена нè делат од денот на локалните избори 2021 година. Се наоѓаме сред изборна кампања каде што партиите одржуваат митинзи и ги претставуваат...
Вести

Четири години локална власт на СДСМ во Кратово, четири години без основни услови за живот и ниту еден реализиран проект – жителите разочарани и бесни!

Четири години СДСМ на власт, четири години безредие, хаос и незадоволство кај граѓаните. Сега кога сме на прагот пред локалните избори...
Вести

ФОТО:Градоначалникот на Кратово, Бојаџиев со поддршка од Заев ќе подигаат споменици на бугарските окупатори во центарот на Кратово

Градоначналникот на Кратово, Љупчо Бојаџиев, со потекло од Струмица, родното место на Зоран Заев, а сега со место на живеење во Кратово...
Вести

Мицкоски: Неправдата која што ни се случува треба да ја победиме со правдата која што ќе ја донесе идната претседателка на Македонија Гордана Силјановска

Доаѓа денот кога од прв од последен ќе одговараат пред законите, јас ви го ветувам тоа, ова вечерва на митингот во Кратово го истакна...