кралска венчавка

Пронајдени се 19 резултати на тема „кралска венчавка“
Познати

Лута му е на кралското семејство: Позната причината зошто Анџелина Џоли не се појави на свадбата на Хари и Меган, со ова ја навредиле

Анџелина Џоли не дошла на британската кралска венчавка, а се шпекулира дека му е налутена на кралското семејство. Сега „испливаа“ нови...
Познати

Го продала подарокот од кралската венчавка и заработила 20 илјади фунти- тоа што го имаше во торбата никогаш нема да ви падне на памет

Чоколадца , вода во шишиња, магнети за фрижидер – тоа имало во пакетите што ги добија насобраните посетители пред капелата каде се венчаач...
Познати

Заборавете на Бекам- цел свет лудува по првиот братучед на принцот Хари кој се појави на кралската венчавка (ФОТО)

Иако сите се уште се под импресии од изгледот на Давид Бекам на кралската венчавка овој викенд, сепак медиумите овие денови не престануваат...
Познати

Опра Винфри неколку часа пред кралската свадба се одлучи да го промени фустанот, причината ќе ве остави без зборови (ФОТО)

Да се одбере фустан за свадба која е најавена како настан на годината, не е лесна работа, туку прилично стресна, а Опра Опра Винфри ја...
Познати

Пред 21 година пееше на погребот на принцезата Дајана, а утре во нејзина чест ќе ги забавува присутните гости на кралската венчавка

Британија со нетрпение се подготвува за кралската венчавка која ќе се одржи утре. Принцот Хари и идната принцеза Меган Маркл утре ќе...
Познати

Солзите сами ќе ви течат- еве на кој начин принцезата Дајана ќе биде дел од венчавката на нејзиниот син и Меган Маркл

Кога принцот Хари и Меган ја донесоа одлуката дека ќе се венчаат во капелата „Свет Ѓорѓија“ во Виндзор, јавноста веднаш претпостави...
Познати

И децата на принцот Вилијам ќе имаат функција на кралската венчавка- еве како ќе го свртат медиумското внимание кон себе

Децата на принцот Вилијам и принцезата Кејт Мидлтон- Џорџ и Шарлот ќе бидат деверчиња на свадбата на неговиот помлад брат, принцот Хари...
Познати

Идната принцеза во тага: Нема кој да ја испрати до олтар, таткото на Меган и најблиското семејство нема да дојдат на нејзината свадба

Последните денови пред свадбата на Меган Маркл, иако требаше да бидат исполнети со детаљи околу организацијата на големиот ден, наместо...
Занимливости

Голема поврзаност меѓу папата, кралската венчавка и Ливерпул: Неверојатен низ на случајности или нешто друго?

Светските случувања често се случуваат во необичен низ, па неретко сфаќаме дека историјата на некој начин се повторува. Еден корисник...