кралицата елизабета втора

Пронајдени се 25 резултати на тема „кралицата елизабета втора“
Вести

Кралицата Елизабета Втора се појави на балконот на Бакингемската палата на последниот ден од прославата на платинестата годишнина

Кралицата Елизабета Втора денеска, на последниот ден од прославите по повод 70-годишнината од нејзиното стапување на тронот, накратко...
Познати

ПРЕСВРТ ВО ОДНОСОТ! Хари откри како ја поминал посетата на кралицата, а познато е и колку време разговарал со својот татко

Принцот Хари и Меган Маркл се поканети да се појават на балконот на Бакингемската палата заедно со остатокот од кралското семејство...
Познати

ОДЛУКАТА Е КОНЕЧНА И НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ЈА ПРЕДОМИСЛИ – цела Британија утрово ја дозна оваа вест за кралицата Елизабета

Иако во Бакингемската палата нема поминато ниту една ноќ од март 2020 година, кралицата Елизабета Втора одлучи за своја службена резиденција,...
Познати

Таа е единствената ќерка на Елизабета – принцезата Ана се појави цела во црно по смртта на принцот, велат дека е копија на кралицата

Тажната принцеза Ана пет дена по смртта на својот татко ги продолжи своите ангажмани, па посети еден ескадрила со кралски јахти потсетувајќи...
Вести

Кралицата Елизабета прва дознала за смртта на принцот Филип: Верувале или не, постои план како да се одвиваат работите по неговата смрт

Принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета Втора, почина на 99-годишна возраст. Тој беше пуштен од болница пред неколку недели, каде...
Познати

Кралицата Елизабета со себе секогаш го носи ова – тоа е задолжителен детаљ во нејзината чанта кога ќе излезе од дома

Лејди Памела која е правнука на кралицата Викторија и братучетка на принцот Филип открива без што кралицата Елизабета не може да издржи...
Занимливости

Кралицата Елизабета вработува- доколку го исполнувате овој услов ќе добиете брдо пари како месечна плата

Кралицата Елизабета бара нов коњушар и нуди плата од 25.000 евра месечно и бесплатно сместување во Бакингамската палата, но само под еден...
Познати

Кралицата Елизабета (92) има планови на долги патеки: Кога ќе видите што ќе прави во 2025 година ќе се онесвестите

Британската кралица Елизабета Втора која има 92 години во 2025 година планира да ја напушти својата палата поради реновирање кое се очекува...