кралица

Пронајдени се 13 резултати на тема „кралица“
Познати

Дали ХРАНАТА е тајната на нејзината долговечност? Кралицата има 95 години, а еве што јаде за доручек, ручек и вечера!

Иако наполни 95 години, кралицата е во одлична здравствена состојба, а причина за тоа може да биде нејзината исхрана. Еве што јаде во текот...
Занимливости

Девојче од Сараево ѝ испратило писмо на кралицата Елизабета, следуваше изненадување кога пристигна одговорот! (ФОТО)

Асја Исовиќ е 9-годишно девојче од Сараево. Таа решила да ѝ прати разгледница на кралицата Елизабета и песна, а сосема неочекувано добила...
Познати

Драма на роденденот на кралицата: Војник падна од коњ среде поворката, итно префрлен во болница (ВИДЕО)

Британската кралица Елизабета втора го прослави својот 92 роденден, а поворката која ја сочинуваа стотина војници ја одбележа еден инцидент. Имено,...
Познати

Кога имала 7 години му рекла на кралот дека сака да се омажи со него, денес е најмладата и најубава кралица на светот (ФОТО)

Кралицата на Бутан ќе ве воодушеви со природната убавина и интересните традиционални носии што ги обожава. Кралицата на Велика Британија,...