кралица

Пронајдени се 25 резултати на тема „кралица“
Познати

Никогаш не одела во училиште, а стекнала високо образование: Поради една причина кралицата морала да учи од дома

И покрај фактот дека ги имала сите можности како член на кралското семејство, кралицата Елизабета никогаш не одела во училиште. Сепак,...
Познати

ОД 1952 ДО 2022 ГОДИНА! Погледнете како се менувала покојната кралица Елизабета низ годините – на 26 години изгледала како вистинска млада дама (ФОТО)

Со текот на годините, покојната кралица Елизабета ја задржа и убавината и ставот Веста дека почина кралицата Елизабета остави многу...
Познати

Твитер корисник го „предвидел“ датумот на смртта на кралицата Елизабета – сега се огласи и за смртта на кралот Чарлс

Еден Твитер корисник пред неколку недели го „предвидел“ датумот на смртта на кралицата Елизабета, што откако се покажа дека е точно,...
Познати

За време на нејзиното владеење, кралицата Елизабета посетила 110 земји, но не и родната земја на нејзиниот сопруг

За време на нејзиното владеење, кралицата Елизабета Втора никогаш официјално не ја посетила Грција, иако била во официјални посети...
Познати

Дали ХРАНАТА е тајната на нејзината долговечност? Кралицата има 95 години, а еве што јаде за доручек, ручек и вечера!

Иако наполни 95 години, кралицата е во одлична здравствена состојба, а причина за тоа може да биде нејзината исхрана. Еве што јаде во текот...
Занимливости

Девојче од Сараево ѝ испратило писмо на кралицата Елизабета, следуваше изненадување кога пристигна одговорот! (ФОТО)

Асја Исовиќ е 9-годишно девојче од Сараево. Таа решила да ѝ прати разгледница на кралицата Елизабета и песна, а сосема неочекувано добила...