кралица елизабета

Пронајдени се 97 резултати на тема „кралица елизабета“
Вести

КОНЕЧНО ОТКРИЕНА ВИСТИНАТА ЗА ПОСЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ НА КРАЛИЦАТА: Елизабета ја криела тешката болест од јавноста, а ова се симптомите!

Кралицата Елизабета Втора се борела со многу сериозна форма на рак во последните месеци од својот живот, се вели во најновата биографија...
Познати

Откриено кој ќе го наследи највредното парче накит на кралица Елизабета: Чини 800.000 фунти, а еве која дама од семејството ќе го носи!

За тоа кој ќе го наследи накитот од колекцијата на неодамна починатата британска кралица Елизабета Втора, на големо се пишуваше и пред...
Познати

СИГУРНО НИКОГАШ НЕ СТЕ ЗНАЕЛЕ – кралицата не одела во училиште и немала пасош, особено од еден факт ќе останете со подзинати усти

Кралицата Елизабета почина на 96 години од својот живот, а на тронот помина седумдесет години, што е подолго од владеењето на нејзиниот...
Познати

Најголемата тајна за фризурата на кралицата Елизабета: Откриено е зошто токму така се стрижела, а еве и колку често ја миела косата

Кралицата Елизабета, најдолговечниот владетел на Велика Британија која беше на тронот цели 70 години, почина во четвртокот, на 8 септември,...
Вести

ОВА Е ЕДИНСТВЕНИОТ ПАТ КОГА КРАЛИЦАТА ГО ПРЕКРШИЛА ПРОТОКОЛОТ: Сè се случило на погребот на принцезата Дијана, сите велат со овој чин и оддала огромна почит (ВИДЕО)

Кралицата сртого се држела до сите протоколи – но тогаш направила нешто неочекувано. Во 1997 година, на погребот на принцезата Дијана,...
Познати

Зошто принцот Луис вриштеше на јубилејот на кралицата Елизабета? Оваа фотографија стана вирален хит во светот, а што всушност се крие позади неа? (ФОТО)

Балконот на Бакингемската палата вчера повторно беше центар на сите озборувања, шпекулации и расчленување на најситните детали, среде...
Познати

ЦЕЛА НАЦИЈА ВО ТРАНС, ХАРИ И МЕГАН ВО ТАЈНА ПОСЕТА НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Еве каде за прв пат по скандалот се сретнаа со кралицата!

Принцот Хари и Меган Маркл се заедно во Велика Британија за прв пат по две години, воодушевено пренесуваат тамошните медиуми. Славниот...