кралица елизабета

Пронајдени се 57 резултати на тема „кралица елизабета“
Вести

Вести кои ја изненадија јавноста во Велика Британија: По смртта на принцот Филип, кралицата Елизабета објави дека ќе го произведува ОВА!

Кралицата Елизабета беше во жалост две недели по смртта на нејзиниот сопруг, принцот Филип, а нејзиниот роденден беше следеше по погребот,...
Вести

Кралицата Елизабета за прв пат снимена откако се „скрши“ на погребот на принцот Филип – отиде да жали на ова посебно место

Британската кралица Елизабета Втора првпат беше снимен по погребот на принцот Филип. Само еден ден откако го закопа сопругот со кого...
Вести

Кралицата издала посебно барање за испраќањето на принцот Филип: Се однесува за Вилијам и Хари – некои велат тоа значeло само ОВА!

Последното збогување со принцот Филип ќе се одржи во сабота на 17 април со почеток во 15 часот во капелата Св. Џорџ во Виндзор, и неговата...
Вести

Трогателна посветa на кралицата до нејзиниот сопруг на 50-годишнината од нивниот брак: „Тој беше и останува моја сила“

Ден по смртта на принцот Филип, кралското семејство објави трогателна посвета што кралицата Елизабета Втора му ја посвети на својот...
Занимливости

Никој нема да дознае за нејзината смрт: Кралицата Елизабета сама си го осмислила погребот, на судниот ден овој збор е забранет во медиумите!

Официјалниот став за смртта на кралицата е – не спомнувајте ги зборовите „кралица“ и „смрт“ во иста реченица. Веднаш штом ќе пристигне...