кралица елизабета втора

Пронајдени се 10 резултати на тема „кралица елизабета втора“
Познати

Пеколот штотуку им почнува: За оваа забрана која кралицата Елизабета им ја постави на Меган и Хари целиот свет зборува

Војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган ќе мора да се откажат и од „кралскиот бренд“ откако одлучија да се повлечат од дворецот...
Познати

ТРЕТА ЛИЧНОСТ ИМ ГО РАСТУРИ БРАКОТ: Поради овој развод во кралското семејство кралицата Елизабета е во тага (ФОТО)

Кралицата наводно е многу вознемирена откако дознала дека нејзиниот миленик е пред развод. Внукот на кралицата Елизабета, Петер Филипс...