кралица елизабета втора

Пронајдени се 64 резултати на тема „кралица елизабета втора“
Познати

СЕ ПОЈАВИ ВО ИСТ ФУСТАН КАКО ЛАНИ – Кејт на роденденот на кралицата Елизабета блесна во парче облека која лесно е да го најде секоја девојка (ФОТО)

Таа одлучила да ја облече комбинација која ја носела претходното лето, а која сите може да ја сместите во вашиот ормар. Во Велика Британија...
Познати

Емотивна историја на балконот на Бакингемската палата, еве зошто на кралицата Елизабета ѝ е толку важен за јубилејот

Токму балконот ја раскажува приказната за британската круна. Погледот од балканот кој се наоѓа на источниот дел од Бекингемската палата...
Занимливости

Необичен десерт стана дел од официјалната кралска трпеза: Направен во чест на 70-годишнината од владеењето на Елизабета Втора

Трфил (деликатес во чаша) ќе стане дел од историјата на кралската храна, бидејќи е прогласен за победник на натпреварот „Платинум пудинг“. Џема...
ТВ и Филм

Елизабета Втора во издание кое светот досега не го видел: Еве што ќе видите во новиот документарен филм за кралицата (ФОТО)

Видеата што ќе му бидат откриени на светот го содржат животот на кралицата од кога била бебе до нејзиното крунисување во 1953 година. Досега...
Познати

Бизарна забрана која мора да се почитува: На Кејт Мидлтон ѝ е забрането да јаде компири, наредбата доаѓа од кралицата Елизабета

Војвотката од Кембриџ мора да се придржува до бројни правила како членка на кралското семејство, а едно од најчудните е тоа што во чинијата...
Занимливости

ФОТО: Во чест на роденденот на кралицата Елизабета Втора, еве како изгледа барбиката со нејзиниот лик

Историскитe 70 години владеење на британската кралица Елизабета Втора, брендот „Барби“ ги одбележи со почесна кукла со нејзиниот лик. Барбиката...
Познати

СЕ ПОЈАВИ ЗА ПРВ ПАТ ВО ЈАВНОСТА – една тажна година без нејзиниот сопруг, еве како изгледа кралицата по прележаниот коронавирус (ФОТО)

Принцот Филип почина минатата година на 99 години, а денешната служба ја слави неговата јавна служба и „долгиот живот проживеан во целост“. Британската...
Познати

Кралицата Елизабета успешно оздравува од коронавирусот и се подготвува за својот роденден – еве колку години ќе наполни во месец април

Кралицата Елизабета Втора за првпат излезе на прошетка со своите кучиња по неколку седмици здравствено опоравување. Нејзиното височество...
Познати

Кралицата Елизабета започна сопствен бизнис – Англичаните особено ќе полудат по овој производ кој е од корист за сите

Британската кралица Елизабета лансираше парфем за кучиња, The Happy Hounds Dog Cologne. Парфемот е дизајниран да биде унисекс, односно за кучиња...
Познати

Кралицата Елизабета втора ги откажа сите онлајн средби – кралската палата откри во каква состојба е таа по заразувањето со коронавирусот

Кралицата Елизабета втора ги откажа онлајн состаноците закажани за денес бидејќи сè уште има благи симптоми на настинка поради инфекција...
Познати

ЈА СТИГНАА СИТЕ ПРОБЛЕМИ, А СКАНДАЛОТ СО НЕЈЗИНИОТ СИН СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО – Британија на нозе по ова видео на кралицата Елизабета

Кралицата Елизабета Втора беше видена како оди со бастун за време на нејзината прва средба во живо со двајца официјални посетители...
Познати

Зошто е витална и на 95 – ова е тајната на долговечноста на кралицата, од утре и вие особено ќе го практикувате ова јадење

Ако се прашувавте во што се крие тајната на нејзината виталност и долговечност, го имаме одговорот. Генетика Мајката на кралицата Елизабета...
Познати

Шок во Англија по одлуката дека Камила ќе стане кралица – сега сите се прашуваат што ќе се случи со нејзините деца од првиот брак, еве го законот!

Кралицата на Велика Британија, Елизабета Втора годинава ја прославува 70-годишнината на стапувањето на престолот, одбележувајќи ја,...
Познати

Светот во неверување – кралицата Елизабета втора објави на која личност дала благослов за да биде кралица и да ја наследи

Британската кралица Елизабета Втора објави дека сака Камила Паркер, војвотката од Корнвол, да ја добие титулата кралица кога нејзиниот...
Познати

Кралицата Елизабета втора слави 70 години од доаѓањето на тронот – ќе се изненадите кога ќе дознаете кој биле гостите на свеченоста

Британската кралица Елизабета Втора, покрај најавата дека во јуни официјално ќе ја прослави 70-годишнината од нејзиното владеење, и...