козле

Пронајдени се 26 резултати на тема „козле“
Скопје

Арсовска – Перински: Инвестираме над 12 милиони денари за подобро водоснабдување на високите зони во населбата Козле

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска и директорот на ЈП „Водовод и канализација“, Златко Перински, денеска извршија увид...
Вести

Хоспитализирани 22 деца во Козле: Најмалото нема ни две години, многумина доаѓаат дехидрирани и позитивни на коронавирус

Во детската болница „Козле“ хоспитализирани се 22 деца со ковид компликации, објави Канал 5. Има пациенти помали од 2 години, па се до...
Вести

Врие во детската болница Козле: Заразени и здрави деца во иста амбуланта, педијатрите бараат итно резрешување на директорот Андоновски

Заразени и здрави деца во иста амбуланта. Мобинг врз вработените. Врие во детската болница Козле. Триесетина педијатри се дигнаа на...