кожа

Пронајдени се 22 резултати на тема „кожа“
Живот и стил

4 намирници кои влијаат негативно на здравјето на кожата: Промените во лицето се резултат на неправилна исхрана

Како што правилото е дека очите се огледало на душата, така и кожата е огледало на здравјето. Кога станува збор за нејзиниот изглед, најчесто...
Живот и стил

Мед, млеко, лимон, сода бикарбона, јајце, јаболка: 5 совршени трикови од нашите баби за убавина – сите ги имате во кујната

Природната козметика помага, особено ако работите малку повеќе и ги користите триковите на нашите баби. Овие се пет проверени. Мед и...
Занимливости

Бактеријата која живее на кожата на секој од нас станува отпорна на лекови, во овие случаи може да биде фатална

Бактеријата која живее на кожата на секој од нас, мутирала против лекови и може да предизивка голем број инфекции по хируршки интервенции,...