ковид центар

Пронајдени се 56 резултати на тема „ковид центар“
Општини

Кардиоваскуларната болница во Охрид станува ковид центар: Расте бројот на заболени, проблеми и со персонал

Од понеделник Центарот за кардиоваскуларни заболувања во Охрид повторно ќе работи како ковидцентар, поради зголемениот број лица инфицирани...
Вести

Владата прифати: Странски експерти за истраги при експлозии и пожари ќе се вклучат во истрагата за пожарот во Тетово

Владата на денешната седница донесе одлука да ја прифати понудата на дел од сојузничките сили во НАТО да испратат во земјата стручни...
Вести

ОБВИНИТЕЛСТВОТО СО ДЕТАЛИ: 14 починати во пожарот, за дел од нив потребна ДНК анализа за утврдување на идентитетот

За вршење непосреден увид на местото на трагичниот настан во модуларната болница во Тетово, покрај тројца обвинители од Основното јавно...
Вести

Сведоштво на пациент: Луѓе умираа во ковид центрите затоа што немаа никаква техничка поддршка, сега нема термини за прегледи – Филипче треба да седне на обвинителна клупа

Пациент кој пред извесно време бил хоспитализиран во Ковид-центар на една од скопските клиники раскажува за неговото искуство и условите...
Вести

Во изминатите 24 часа во Скопје хоспитализирани само три лица – еве колку вкупно пациенти се лекуваат низ болниците во главниот град

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје има хоспитализирани 3 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 48...
Македонија

Бројката на хоспитализирани низ целата земја никако да се намали – ова се последните податоци за изминатите 24 часа

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 722 пациенти позитивни и суспектни...
Вести

Во овие два града најмногу хоспитализирани пациенти – во ковид центрите низ земјава вкупно над 1400 луѓе се лекуваат од вирусот

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 824 пациенти позитивни и суспектни...