ковчег

Пронајдени се 14 резултати на тема „ковчег“
Познати

Ковчегот во кој ќе биде погребан е направен пред 30 години – исти има и кралицата, а тежи четири тона само поради една причина (ФОТО)

Принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета втора ќе биде погребан во сабота на 17 април, а поради корона мерките на погребот ќе присуствуваат...
Познати

Гробар го отворил ковчегот и се сликал со мр*вото тело на Марадона- за пеколната казна не ни помислил (ВОЗН*МИРУВАЧКО)

Да се има фотографија покрај мртвиот Диего Марадона е ексклузивна работа, не секој има можност за такво нешто, но кога тоа е злоупотреба...
Вести

Во оваа држава бизарните казни немаат крај- доколку не носите маска како казна ќе морате да копате гроб или да носите ковчег

Индонезија, се чини, се истакнува со оригиналните казни за неносење маска за да се спречи ширењето на коронавирусот. Имено, оние кои...
Занимливости

Го спуштија ковчегот во дупката, а потоа од него се слушна гласот на покојникот: Каде сум, пуштете ме! (ВИДЕО)

Погребите се обично тажни моменти каде роднините и пријателите се простуваат од саканите личности. Дека тоа не е секогаш така покажа...
Познати

Телото на пејачот пристигна дома: Синот на Синан неутешен, со свои раце го носеше ковчегот на својот татко (ФОТО)

Целата балканска естрада утрово остана во шок откако со брзина на светлината се прошири веста за смртта на српскиот пејач Синан Сакиќ. Синот...
Занимливости

Стана од ковчегот, а присутните занемеа: Сите мислеа дека се одржува погреб, а наместо тоа се случувало спротивното (ФОТО+ВИДЕО)

Една матурантка од Америка наиде на остри критики откако одбра необичен превоз за нејзината матура. Станува збор за Александрија Кларк...
Регион

Болка, тага и солзи: Телото на Оливер Ивановиќ пристигна во неговата партија каде што утрово беше убиен (ФОТО+ВИДЕО)

Телото на убиениот Оливер Ивановиќ вечерва пристигна во неговата партија каде што утрово беше убиен. Телото вечерва ќе преноќи во неговиот...