Костадин Костадинов

Пронајдени се 37 резултати на тема „Костадин Костадинов“
Вести

Портпаролот на СДСМ се гордее со срамниот договор од Преспа: Со мудрост, храброст и многу енергија решивме огромно прашање

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов преку статус на Фејсбук денеска се присети на потпишувањето на срамниот договор со Грција. -Ден...
Вести

Костадинов по терк на Заев не одговори дали ќе сноси одговорност ако барем еден се зарази или почине од корона вирусот во време на кампања

Костадин Костадинов вечерва во „Само Вистина“ го одбегна прашањето на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски дали ќе сноси одговорност...
Вести

Тошковски: Лагите на Заев и Костадинов се лош појас за спасување кога бродот им тоне, нив криминалот им е професија од која се богатат

Уплашени се, а стравот е последица на тоа што се свестија дека ќе одговараат и правдата нема да ги одмине. Ова се последните недели кога...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Костадинов и СДСМ шират лажни вести кои им се алиби за претстојниот пораз кој ќе им се случи на 12-ти април

Кој во СДСМ го мести Костадинов со вакви смешни прес конференции? Костадин Костадинов и СДСМ во очај шират лажни вести дека некој лобира...
Вести

Стоилковски до Костадинов: Што бара Славјанка Петровска на партиски состаноци на СДСМ по општински одбори и во централа?

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски побара од неговиот колега од СДСМ, Костадин Костадинов јавно да одговори- што бара Славјанка...
Вести

Пречекан со песна: „Каде е син ми Костадин“ ечеше додека портпаролот на СДСМ држеше прес пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Додека портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов држеше прес-конференција пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ денеска во позадина се слушаше...
Вести

Реакција на Костадинов на објавениот текст: „Лидер: Костадинов се подновил со стан во Џевахир-го крие во анкетниот лист?!“

По објавувањето на текстот „Лидер: Костадинов се подновил со стан во Џевахир-го крие во анкетниот лист?!“ на порталот Курир, а истиот...