косовски државјанин

Пронајдени се 6 резултати на тема „косовски државјанин“
Хроника

Бегал од полиција, па се удрил во нивни автомобил – повредени двајца полицајци, поднесено обвинение против косовски државјанин

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против еден државјанин на Република Косово за кривично дело – Загрозување...