косовски државјани

Пронајдени се 8 резултати на тема „косовски државјани“
Хроника

Спречен шверц на стока за широка потрошувачка на Граничен премин Долно Блаце, уапсени 4 косовски државјани

На 01.06.2022 на Граничен премин Долно Блаце, полициски службеници извршиле контрола во две патнички возила и задржале четири косовски државјани,...