косовска митровица

Пронајдени се 11 резултати на тема „косовска митровица“
Регион

НАПНАТА СИТУАЦИЈАТА ВО КОСОВО: Во Северна Митровица солзавец и шок бомби, граѓаните блокираат улици (ВИДЕО)

Припадниците на косовската полиција за економски криминал и царина затворија неколку продавници во северниот дел на Косовска Митровица...
Регион

Видео: Страшна несреќа го потресе регионот- работник паднал од зграда врз девојче кое поминувало покрај градилиштето

Во Косовска Митровица утринава се случила страшна несреќа, кога работник кој работел на зграда паднал врз девојче кое поминувале покрај...
Регион

Припадници на косовските специјални единици упаднаа во северниот дел на Косовска Митровица (ВИДЕО)

Припадници на косовските специјални единици РОСУ упаднаа рано изутринава во северниот дел на Косовска Митровица и упасиле четири лица. Градоначалникот...