космос

Пронајдени се 9 резултати на тема „космос“
Вести

Случајот „Фонтана“ налик „Космос“: Треба ли да се уапси градоначалникот што легализирал времен објект како траен објект?

Денеска треба да продолжи уривањето на објектот пред трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје. До доцна во текот на вчерашниот ден тие...
Вести

СЈО се бори против сопствените докази: Сите документи кои ги презентира се чист доказ дека Космос на Цановски е дивоградба

Во судот денес тече рочиштето за ТНТ, за рушењето на дивоградбата Космос на Фијат Цановски. Денес СЈО ги презентира доказите. Но презентирајки...