коски

Пронајдени се 12 резултати на тема „коски“
Вести

Жена запрена на аеродромот во Минхен: Поради тоа што го носела во куферот биле викнати цариници, доктор и државен обвинител

На аеродромот во Минхен била запрена Ерменка (74) која во куферот носела човечки коски, објавија германските сојузни власти. Службениците...
Вести

Цела година нема терапија за 30 деца со лесна кршливост на коските: Родителите на мака, Филипче не кажува кога ќе има лекови

30 дечиња со лесна кршливост на коските цела година се без неопходната терапија. Овие алармантни податоци ги обелодени претседателот...
Живот и стил

Ова девојче преживува голгота поради болеста: Кога ќе кашла ѝ се кршат коските, дури и прегратката е кобна за неа (ФОТО)

Мари Холм Лорсен (21) од Данска до сега 500 пати ги скршила коските во телото. Кршењето на коските се последица од кивање и кашлање, а неколку...