коса

Пронајдени се 81 резултати на тема „коса“
Живот и стил

Дали постојано спиете со влажна коса и ја врзувате во реп? Ова се најлошите навики кои ги имате, тврдат фризерите

Одржувањето на вашата коса здрава не значи само користење квалитетен шампон и регенератор, туку ставање маска еднаш неделно. Фризерите...
Живот и стил

Воведете ги ОВИЕ МИНЕРАЛИ ВО ВАШАТА ИСХРАНА и косата ќе ви порасне до есен: Промената на исхраната е од суштинско значење, а РЕЗУЛТАТИТЕ се генијални

Мандарините и јаткастите плодови се само дел од намирниците кои мора да ги вклучите во исхраната доколку сакате долга и здрава коса...
Живот и стил

ДАЛИ ВАШАТА КОСА ИЗГЛЕДА БЕЗЖИВОТНО ПО ПЕГЛАЊЕТО? Веројатно ги правите овие грешки, а еве како ќе го зголемите волуменот

Многу жени со задоволство се враќаат на оваа класика, или со фенирање на фризер или со пеглање на косата дома. Меѓутоа, често грешиме,...
Занимливости

КАКО ДА ВИ ОСТАНЕ СВИЛЕНКАСТА КОСАТА И ПОКРАЈ ВИСОКИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ: Овие трикови може да ги правите сами дома

Како може вашата коса да не биде сува во текот на летото, туку мека и свиленкаста, како штотуку да сте излегле од фризерскиот салон? Полесно...
Занимливости

Потребна ви е само една ЧАША ВОДА: Откријте каков е КВАЛИТЕТОТ на вашата коса и како да ја направите поздрава

Пробајте ги овие маски за појака коса. За вашата коса да биде здрава, потребно е редовно да ја одржувате и потстрижувате. Само правилно...
Занимливости

ФРИЗЕРКА ОТКРИ КАДЕ СИТЕ ГРЕШИМЕ КОГА ЈА МИЕМЕ КОСАТА: Едно нешто што сите избегнуваме е задолжително, но начинот е важен!

Ако мислевте дека нема филозофија во миењето на косата, се лажете – една фризерка ги открива грешките што сите ги правиме! Цел живот...
Занимливости

ПРИРОДНА СОСТОЈКА КОЈА Е ДОБРА ЗА КОЖАТА, НО И ЗА КОСАТА: 6 причини зошто треба да вклучите алое вера во рутината за нега

Ефектот на алое вера врз кожата е веќе многу добро познат: ги смирува воспалителните процеси и ја негува кожата по сончањето, но дали...