коронавирус

Пронајдени се 5779 резултати на тема „коронавирус“
Вести

Со оваа држава од соседството не може никој- ова е новиот Вухан на Балканот, само денеска застрашувачка бројка на новозаразени

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 19.660.540 лица. Од нив починале 726.415, а оздравеле 12.615.495 луѓе. –...
Вести

СПОЕНИОТ ВИКЕНД СИ ГО НАПРАВИ СВОЕТО- дури вечерва МЗ ја откри вртоглавата бројка на ново заразени од коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1828 тестирања, а регистрирани се 200 нови случаи на ковид-19...
Вести

ЗАБОРАВЕТЕ ВЛЕЗ БЕЗ КОРОНА ТЕСТ: Германија воведе обврзен тест за повратници од ризични држави, вклучувајќи ја и Македонија

Во Германија стапува на сила ново правило за задолжително тестирање на коронавирус за сите патници кои се враќаат во земјата од области...
Вести

Родителите во неизвесност ја чекаат оваа одлука додека стравуваат од коронавирусот: Дали децата ќе одат во училиште од септември?

Министерството за образование и наука има предлог-план како ќе почне да се реализира учебната 2020/2021 година од 1 септември. Тој треба...
Вести

ОВАА ЗЕМЈА Е ПРВА ВО СВЕТОТ- пронајде вакцина, а на 12 август ќе започнат да ја примаат медицинските работници и постарите жители

Руската вакцина против вирусот Ковид-19, направена од центарот „Гамалеј“, ќе биде регистрирана на 12 август, а ќе биде прва што ќе ја примат...