корона

Пронајдени се 29 резултати на тема „корона“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За побрзо време се смисли вакцина против корона, отколку што Филипче и Заев се способни да набават!

Побрзо се дојде до формулата за вакцина отколку што Заев и Филипче се способни да набават вакцина против корона, велат во своето соопштение...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: За една недела имаме 2000 заболени, бројка над која Филипче тврдеше дека нема да оди бројот на заболени

Кога ќе помислиш дека дното е пробиено, СДСМ те демантира. Од ден во ден имаме се повеќе заразени од коронавирус, стои во денешното соопштение...
Вести

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот: Заразени повеќе од 22 милиони лица, он див починале над 779 илјади

Според последните податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени 22.143.512 лица. Од нив починале 779.493, а оздравеле 14.874.033 луѓе. –...
Вести

Битиќи откри дека ДДВ викенд ќе има после август кога влијанието на корона кризата ќе биде најмало, тогаш зошто Заев бара избори сега?

Голем број граѓани се израдуваа дека при набавките уште овој викенд од сметката ќе им се минусира пресметаниот ДДВ. Но, според Фатмир...