корона вирус

Пронајдени се 49 резултати на тема „корона вирус“
Познати

Неда Украден се пофали дека се вакцинирала против корона, па наиде на осуда од страна на еден фан: Нејзиниот одговор стана хит! (ФОТО)

Познатата српска пејачка, Неда Украден доста е среќна бидејќи им се придружи на големиот број српски граѓани кои што се вакцинирале...
Вести

Починати 11 лица за 24 часа: Регистриран 61 случај на Ковид 19- вкупната бројка на дијагностицирани 92753, оздравени 440 пациенти

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 678 тестирања,...
Вести

Доктор Николов: Играњето или немањето соодветни мерки не доведе во ситуација да имаме огромен број на починати и новозаболени

Недисциплината, играњето со мерките, постапките на Комисијата за заразни болести, одлуките на Владата, ние ништо не знаеме детално што...
Вести

Мицкоски после денешниот црн рекорд на новозаразени со коронавирус: Ова е национална катастрофа за која е одговорна Владата

445 новозаразени лица и дури 9 починати. Национална катастрофа за која е одговорна Владата. Нема изговори. Имаа 8 месеци да се подготват...
Вести

Николоски: Избори во оној момент кога ќе сме сигурни дека ниту еден човек на гласање нема да се заболи од коронавирус

Здравјето на граѓаните ни е на прво место потенцираше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во емисијата...
Вести

Чибишев: Пред само две недели рековте опасноста е на највиско ниво, сега кога Заев сака брзи избори, вирусот волшебно го снема?

Само пред две недели опасноста од епидемијата беше на најависоко можно ниво. Постоеше опасност бројот на заболени рапидно да расте...