корона вирус

Пронајдени се 38 резултати на тема „корона вирус“
Вести

Николоски: Избори во оној момент кога ќе сме сигурни дека ниту еден човек на гласање нема да се заболи од коронавирус

Здравјето на граѓаните ни е на прво место потенцираше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во емисијата...
Вести

Чибишев: Пред само две недели рековте опасноста е на највиско ниво, сега кога Заев сака брзи избори, вирусот волшебно го снема?

Само пред две недели опасноста од епидемијата беше на најависоко можно ниво. Постоеше опасност бројот на заболени рапидно да расте...
Вести

СГИП: Кинески работници постојано заминуваат и доаѓаат во Македонија, да се спречи евентуална појава на коронавирусот

Синдикатот за градежништво, индустрија и проектирање (СГИП) апелира да се преземат соодветни превентивни мерки за да се спречи евентуална...