корона криза

Пронајдени се 16 резултати на тема „корона криза“
Вести

Милошоски: Владата и Филипче имаат не само морална туку и здравствена и законска одговорност за неуспешното справување со корона кризата

Антонијо Милошоски, пратеник во собранието и член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ во изјава при теренска посета на Битолско кажа дека справувањето...
Вести

Мицкоски: Никако не може народот да биде крив за корона кризата, тоа го кажуваат политичари кои не сакаат да признаат одговорност

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостуваше во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 при што посочи дека власта никако...